Goed eerste halfjaar

Op de valreep van de zomervakanties bericht het ABC met plezier dat dit architectuurcentrum het afgelopen half jaar weer bijzonder veel bezoekers heeft ontvangen. Ruim 7.500 belangstellenden hebben in die periode het ABC bezocht. Wanneer deze trend zich doorzet dan wordt het topjaar 2010 zelfs overtroffen!

Activiteiten die in de eerste zes maanden van 2011 veel publiek trokken waren onder meer de expositie en de discussie ‘Smaaktest Haarlem’, de wijk-te-kijk-tentoonstelling over Schalkwijk en exposities van Zoemfotografie en over De Raaks. In dit rijtje mag zeker de Dag van de Architectuur in Haarlem/Bloemendaal niet ontbreken met naar schatting 900 deelnemers! Behalve het aantal bezoekers aan het ‘fysieke centrum’ valt ook de grote belangstelling voor de ‘virtuele ruimte’ van het ABC op. Gemiddeld brengen 1.600 mensen maar liefst drie keer per maand een bezoek aan een van pagina’s op de ABC-website www.architectuurhaarlem.nl (dat zijn dus ca. 4.800 bezoekers p/m).

 

 

Programma 2e helft 2011

Het ABC wil u graag over zes maanden weer positief nieuws kunnen schrijven en daarom is er voor de zomermaanden en het najaar ook een boeiend programma samengesteld. Zo zijn er tot half september in het ABC, naast de permanente opstelling, een drietal boeiende tentoonstellingen:

  • FUSION, expositie van WAM architecten (Wilfried van Winden) met als boodschap: ‘pleidooi voor een sierlijke architectuur in een open samenleving’
  • Jan Stuyt (1868-1934) , reizende tentoonstelling over veelzijdig architect
  • Vanishing Point, werk van kunstenares Cécile van Hanja.

Daarbij worden medio september over de exposities van WAM architecten en die over Jan Stuyt ook nog lezingen georganiseerd. Het ABC zal verder in het weekend van 10 en 11 september meewerken aan de Open Monumentendagen (i.s.m. City Marketing) én aan de manifestatie ‘De Stad als Podium’ (i.s.m. PK37). Later die maand openen vervolgens de exposities ‘van Kaya naar Musha’, over volkshuisvestingsprojecten in de Zimbabwaanse stad Mutare (i.s.m. Stedenband Haarlem-Mutare), en een tentoonstelling over de bijzondere onderwijsgebouwen van het Delftse architectenbureau Mecanoo. Voor het najaar staat onder meer op het programma: uitreiking NAi/Ymere prijsvraag ‘Harloheim’, een project over de ontwikkeling van de architectuurtekeningen ‘van perspectief naar 3D’ en nog veel meer… Over al die activiteiten zult u vanzelfsprekend - wanneer u zich aanmeld als belangstellende vriend(in) - nog uitgebreide berichten ontvangen. Voor nu wenst het ABC u een plezierige vakantietijd en/of aangename zomerperiode.

 

Het jaarthema van de activiteiten van het ABC in 2011 is ‘in perspectief’ en wordt ondersteund door subsidie van het Stimuleringsfonds voor Architectuur en van de gemeente Haarlem en bijdragen van sponsoren.